Oliwa z oliwek w mydłach naturalnych

mydło naturalne
Oliwa z oliwek w kosmetykach? Tak i to od starożytności.

Ostatnio tak wiele mówi się o prozdrowotnych właściwościach oliwy z oliwek, że zapewne jest niewiele osób, które jeszcze nie używają jej w swojej kuchni. Ale tylko nieliczni wiedzą, że od czasów starożytnych, ludzie korzystali z jej dobroczynnego wpływu na skórę. Po zmieszaniu z innymi składnikami łatwo zrobić z niej mydło, dzięki któremu skóra stanie się gładsza i bardziej elastyczna.

Nawilżanie

Oliwa z oliwek oczyszcza skórę bez usuwania z niej tego co naturalne, a po jej użyciu skóra nie staje się sucha. Pozwala skórze oddychać i pozbywać komórek w sposób naturalny. Popularne mydła komercyjne, które zawierają syntetyczne środki czyszczące i syntetyczne zapachy, mogą powodować blokowanie się porów i podrażnienia. Gliceryna, produkt uboczny procesu wytwarzania mydła, pozostaje w składzie większości mydeł na bazie naturalnej oliwy z oliwek. Gliceryna ma niesamowite właściwości nawilżające – właściwie absorbuje wodę z powietrza. W mydłach popularnych, producenci często usuwają glicerynę z ich produktów do wykorzystania w innych celach.

Cera wrażliwa

Mydła z oliwy z oliwek są hipoalergiczne, co oznacza mniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej podczas ich używania i często poleca się je do stosowania do skóry wrażliwej.

Działanie antyoksydacyjne

Codziennie narażamy się na działanie wolnych rodników poprzez żywność, zanieczyszczenia, pestycydy, składniki syntetyczne kosmetyków. Wolne rodniki uszkadzają komórki, potencjalnie powodując choroby i przyspieszają proces starzenia się. Oliwa z oliwek jest naturalnym źródłem przeciwutleniaczy E oraz witaminy A, które zwalczają wolne rodniki – a korzyści przynosi niezależnie od tego, czy jest spożywana czy wcierana w skórę w postaci mydła. Oliwa z oliwek zawiera także oleocanthal, związek ceniony ze względu na korzyści przeciwzapalne. Stan zapalny w organizmie może wpłynąć na układ immunologiczny i narazić Cię na ryzyko choroby i choroby, w tym przewlekłe wysypki skórne, choroby serca i problemy trawienne.

Lekki zapach, wystarcza na długo, wegańskie

Mydło naturalne na bazie oliwy z oliwek oferuje przyjemny, owocowy aromat, zamiast syntetycznych zapachów, które mogą podrażniać wrażliwe nosy. Są dość twarde i pienią się minimalnie, więc nie zużywają się szybko, są ekonomiczne.

Poza tym, mydła komercyjne są często wykonane z tłuszczów zwierzęcych, więc nie są odpowiednie dla osób, które chcą uniknąć używania produktów zwierzęcych.

Dodaj komentarz